Vita Crystal Gastrobalance Intenzyme kapszula
GastroBalance – elérhető egyensúly!
A gyomorégés a mellkas közepén, a mellkas alsó, vagy a hasüreg felső részén jelentkező égő fájdalom. Súlyos esetben a tünetek a nyakra is kiterjedhetnek. Étkezés után illetve testhelyzet változtatásra fokozódhat, de meg is szűnhet.
A stressz, az alkati tényezők, a tavaszi, őszi időjárás, kiadós étkezések, alkoholfogyasztás is fokozott savtermeléssel jár, ami könnyen kiválthatja a gyomorégést, valamint görcsös felhasi fájdalmat, hasmenést is okozhat. A gyomorégés oka lehet még a gyomor- vagy nyombélfekély, vagy az alkoholfogyasztás matt kialakuló gyulladások, parazita, bizonyos gyógyszerek mellékhatása.
A savlekötő készítmények jelentősen gyengítik az emésztést lehetővé tevő enzimek hatékonyságát. Ennek következtében emésztési problémák alakulhatnak ki, amelyek emésztési, és felszívódási zavarhoz vezethetnek. A felszívódási zavar immungyengeséget, allergiás tüneteket, rossz sebgyógyulást, bőrproblémákat és hangulatingadozást okozhat.
A gyomorfekély kialakulása:
A sav először izgatja a gyomornyálkahártyát gyomorhurutot okoz, majd idővel fekély alakul ki.
A sav izgató hatása gyomorvérzéshez, a gyomorfal perforációjához vezethet, ami életveszélyes lehet.
A savtúltermelés oka sok esetben a Helicobacter pylori okozta fertőzés.
A gyomorégés ellen gyakran használnak savlekötőket. Ezek nagymértékű fogyasztása a szervezet túlzott lúgosodását váltja ki, ami szintén káros.
A savkötők hasmenést, émelygést, székrekedést, puffadást, vitamin- és ásványianyag hiányt okozhatnak.
Enzim összetevők:
A proteáz enzimek a fehérjék bontását mára gyomorban elkezdik, majd a vékonybélben folytatják, ahol elsősorban a saját szervezetünk által előállított proteázok veszik át a főszerepet.
A lipáz egy olyan enzim, mely a zsírokat zsírsavakká és glicerinné bontja. A zsíremésztés során a zsírban oldódó tápanyagok, vitaminok a bélnyálkahártyán keresztül képesek lesznek felszívódni, hasznosulni.
A szénhidrátok bontását több enzim végzi.
Az amiláz enzim a keményítő részleges bontását végzi.
A glükoamiláz a keményítő molekulaláncának a végén hat, míg az amiláz a belső kötések bontását teszi lehetővé. A celluláz alakítja át a cellulózt glükózzá, ezzel teszi lehetővé rostok lebontását.
Ásványi anyagok:
Kálium-hidrogénkarbonát:
– A fölös savakat semlegesíti, közben szén-dioxid szabadul fel.
Nátrium-hidrogénkarbonát:
– A fölös savakat semlegesíti, közben szén-dioxid szabadul fel. Magnézium-citrát a citromsav sója. Enyhén hashajtó hatású.
Növényi összetevők:
Édesgyökér (Glycyrrhiza glabra L):
– A Földközi tenger partvidékén és Ázsiában honos növény, bár az egész világon termesztik. Gyomorfekély kezelésére régóta használják. A savlekötő gyógyszerekkel szemben, az édesgyökér a normális védekező mechanizmust stimulálva akadályozza meg a fekély kialakulását. Mindezek mellett, gyulladáscsökkentő, köptető, görcsoldó szer.
Kamilla (Matricaria chamomilla):
– Gyógyítja a gyomor- és bélbajokat, gyulladásellenes, görcsoldó, bélgázcsökkentő szélhajtó hatású. Hatásos gyomor- bélhurut- és nyombélfekély esetén is.
Összetevők:
Édesgyökér, Kamilla, Zselatin, Magnézium-karbonát, Nátrium hidrogénkarbonát, Kálium hidrogénkarbonát.
Hatóanyag az ajánlott napi bevitelben (3 kapszula)
Magnézium 86,4 mg RDA 28,8%
Ajánlott adagolás:
3×1 kapszula naponta.
További hatóanyag információk
Proteázok: Az emésztést támogató erő
A proteáz enzimek az emésztési folyamat kulcsfontosságú elemei, hiszen a fehérjék bontását végzik el. A bevitt fehérjéket kisebb aminosavakra bontják, amelyek könnyebben felszívódnak a szervezetben. Így ezek az enzimek nélkülözhetetlenek a fehérjék hasznosulása szempontjából, különösen az emésztőrendszerben.
Lipáz: Zsírok lebontásának kulcsa
A lipáz enzim segíti a zsírok lebontását zsírsavakká és glicerinné, amelyek a vékonybélen keresztül felszívódva hasznosulnak a szervezetben. Az optimális zsíremésztés nem csak a tápanyagok megfelelő felszívódását, de a zsírban oldódó vitaminok hasznosulását is elősegíti.
Nátrium- és kálium-hidrogénkarbonát: A savas környezet elleni küzdelem
Mindkét összetevő fontos szerepet játszik a savas környezet semlegesítésében. A gyomornyálkahártya védelme érdekében a fölösleges savakat közömbösítik, ami elősegíti a komfortosabb emésztési folyamatokat és gátolja a savas reflux kialakulását.
Édesgyökér: Természetes védelem a bélrendszernek
Az édesgyökeret régóta használják a gyomor- és bélrendszer védelmére. Nem csak a gyomorfekély kialakulásának megelőzésében, de a már meglévő problémák enyhítésében is szerepet játszik. Gyulladáscsökkentő és görcsoldó hatása hozzájárul az emésztési komfortérzet javításához.
Kamilla: Nyugalom és gyógyulás
A kamilla kivonat köztudottan hatékony gyulladáscsökkentő és nyugtató tulajdonságokkal bír. A bél- és gyomorpanaszok enyhítésére szolgál, görcsoldó hatása miatt pedig gyakran javasolják emésztőrendszeri zavarok esetén. Továbbá, szélhajtó hatásának köszönhetően csökkenti a puffadást.
Vásárlói vélemények és értékelések
Még nincs értékelés.